Podsumowanie IT BREAKFAST z dnia 28 czerwca 2017 r

Podsumowanie IT BREAKFAST z dnia 28 czerwca 2017 r

11.05.2017
Podsumowanie IT BREAKFAST z dnia 28 czerwca 2017 r

 

Fundacja IT Leader Club Polska wraz z Partnerami – 7N oraz Gartner zorganizowała 28 czerwca 2017 roku IT Breakfast, którego głównymi gośćmi specjalnymi byli: Ole Egberg Mikkelsen (Ambasador Królestwa Danii w Polsce), Jeppe Hedaa (CEO at 7N), Anthony Harrington  (Executive Partner at Gartner). Spotkanie odbyło się w nowej dla IT Breakfast lokalizacji - restauracji Concept13 w CH VITKAC.

Tematem przewodnim śniadania był „Sourcing IT”.

Jeppe Hedaa opowiadał, z pasją, o wypracowanej przez 7N unikalnej metodzie pomiaru efektywności sourcingu IT. Jeppe przedstawił wyniki badań przeprowadzonych w ramach 7N, z których wynika, że:

  • efektywność zespołów można mierzyć i wpływać na nią oddziałowując na jej składowe,
  • tania godzina pracownika nie oznacza, że jest to efektywny wydatek. Warto szukać osób wykraczających ponad oczekiwania, niezależnych, proaktywnych liderów i mentorów
  • małe zespoły (do 5 osób), są bardziej efektywne,
  • w ramach zespołu osoby o niskiej wydajności wpływają na spadek efektywności pozostałych członków,
  • dobra/mocna architektura korporacyjna jest katalizatorem dla efektywności programistów.

Jeppe zachęcił do kontaktu z 7N, w przypadku chęci zgłębienia metod pomiarów efektywności zespołów IT.

W drugiej części śniadania Anthony Harrington przedstawił kluczowe informacje i dobre praktyki z obszaru sourcingu IT. Anthony przedstawił modele funkcjonowania oraz wskazał, iż bazując na doświadczeniach tysięcy  klientów Gartner na Świecie, do wysokiej dojrzałości sourcingu  IT konieczne są:

 • Efektywny „Sourcing Governance”

• Umiejętności negocjacyjne w organizacji, tworzenie długoterminowych strategii i celów negocjacyjnych,

• Dojrzałe zarządzanie dostawcami (vendor management).

Anthony Harrington zaprezentował także trendy oraz benchmarki Gartner dla sourcingu IT m.in. dla rynku polskiego na tle innych rynków.

Na zakończenie odbyła się debata technologiczna pod tytułem „Sourcing Strategy - jak to jest z tą strategią?” z udziałem gości specjalnych oraz Roberta Pławiaka (CIO at EFL GROUP) oraz Michała Rączki (Head of IT Strategy&PMO at mBank). Warto podkreślić zainteresowanie oraz zaangażowanie uczestników IT Breakfast. 

Po dwóch i pół godziny owocnych rozmów Arkadiusz Lefanowicz podziękował wszystkim za przybycie oraz interesującą dyskusję oraz zaprosił na kolejne wydarzenia z cyklu „IT Breakfast”.