Przewodniczący Rady Fundacji, Fundator

 

Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Posiada kilkanaście certyfikatów zawodowych z wielu obszarów Zarządzania IT. Mecenas polskiej kultury, producent. 

Doświadczony inżynier ICT, niezależny od branży IT doradca oraz audytor technologiczny z ponad 15 letnim doświadczeniem informatycznym, które zdobył w dużych firmach i instytucjach w sektorze finansowym, teleinformatycznym i administracji centralnej w Polsce. Odpowiadał w całości za zarządzanie obszarem eksploatacji infrastruktury IT w Komisji Nadzoru Finansowego na stanowisku z-cy Dyrektora Departamentu Informatyki. Wcześniej pracował na stanowisku Managera Wydziału Strategii i Efektywności IT w PKO BP, gdzie współtworzył strategię obszaru rozwoju aplikacji. Pracując dla banku pomógł zbudować wizję obszaru rozwoju IT oraz wdrożył niezbędne zagadnienia Nadzoru IT (IT Governance, IT Strategy), Architektury Korporacyjnej (EA) w tym Architektury Zorientowanej Usługowo. 

Pracując w sektorze telekomunikacyjnym (Grupa TP SA) brał udział w kluczowych inicjatywach informatycznych firmy w zakresie wdrożenia w IT zagadnień Zarządzania Usługami oraz sprzedaży tych usług poza operatorem w modelu VAS (Value Add Services). Za powyższe inicjatywy był wyróżniany kilkakrotnie przez Prezesów i Dyrektorów tych spółek.

W swojej pracy zawodowej główny nacisk kładzie na jakość wykonywanych zadań oraz satysfakcję współpracowników, poprzez dostarczanie mierzalnych efektów swojej pracy. Koncentruje się również na procesowym oraz uporządkowanym podejściu do zarządzania informatyką korzystając głównie z wytycznych IT&Data Governance w tym Master Data Management oraz najlepszych praktyk w budowaniu relacji z wewnętrznymi działami biznesowymi (tzw. IT Marketing, Fit Business-IT).

Na co dzień współpracuje z wieloma redakcjami, organizacjami, uczelniami oraz instytutami naukowymi, m.in. z Instytutem Stevensona z USA oraz twórcami platformy do nauki języków programowania dla dzieci CodeCombat. Obecnie prowadzi kilkanaście projektów doradczych i audytowych z dopasowania Banków do Rekomendacji D i M.

W ramach realizacji misji i celów statutowych Fundacji IT Leader Club Polska, powołał pierwszą w Polsce niezależną Akademię Zarządzania IT Administracji Publicznej której celem jest ustawiczne kształcenie nowoczesnych kadr Liderów IT z polskich instytucji publicznych na poziomie centralnym i samorządowym.

Hobby i rekreacja: teatr, polska muzyka i film, książki akcji, jogging i kolarstwo szosowe.  Zimą kaźdą wolną chwilę spędza na nartach w polskich górach a lato rozpoczyna zawsze nad Bałtykiem (posiada patent morskiego sternika motorowodnego). Ulubione miasta to Warszawa, Barcelona oraz Nowy Jork. 

Bezpośredni kontakt: ##pgzpsxjho.atupcdlxro#at#xiatpstg.dgv.ea##
Tel.: +48 506 955 942